چگونگی استفاده از سفرکارت ملی و مزایای آن

چگونگی استفاده از سفرکارت ملی و مزایای آن

سفر کارت ملی چیست؟

سفر کارت ملی، کارتی است بانکی، الکترونیکی و هوشمند که پس از شارژ مبلغ معین، قابلیت استفاده از دستگاه های کارت خوان (POS) نصب شده در صدها مرکز گردشگری نظیر مراکز اقامتی-هتلها ، مهمانسراها و هتل آپارتمانها -و سایر مراکز تفریحی و ورزشی و فروشگاههای صنایع دستی در سراسر کشور با درجات مختلف را دارا می باشد .دارنده سفر کارت می تواند در کلیه هزینه های مورد استفاده خود را بابت خدمات متنوع موجود در واحدهای گردشگری به جای پرداخت پول نقد با سفر کارت پرداخت نماید.

مزایای استفاده از سفرکارت ملی چیست؟

استفاده از تخفیفات در نظر گرفته شده مراکز گردشگری ارائه کننده خدمات سفر کارت ملی ، ارائه سیستم فروش و رزرواسیون اینترنتی مبتنی بر سفرکارت ملی.
تسهیل در امر سفر و استفاده بهینه از اوقات فراغت با اطمینان دریافت خدمات گردشگری مورد نیاز .
سفرکارت ملی به‌عنوان پرداخت غیرنقدی کارکنان مشمول مالیات نمی‌گردد.

راهنما و مراجعاطلاع‌رسانی سفرکارت ملی کدامند؟

بهترین مرجع ، وب سایت www.safarcard.ir می‌باشد.
تلفن گویای سفرکارت ملی به شماره 88660800(021) به صورت شبانه‌روزی فعال می‌باشد.
دفترچه راهنمای سفرکارت ملی به‌صورت دوره‌ای به‌روزآوری و چاپ می‌گردد.
ستاد سفرکارت ملی در ساعات اداری با شماره تماس 88660015(021)در خدمت هم‌میهنان گرامی ‌می‌باشد.
خدمات قابل دریافت از طریق سفرکارت ملی کدامند؟
شایان ذکر است علاوه بر واحدهای اقامتی ، تعداد قابل توجهی از دیگر موسسات خدمات گردشگری و مسافرتی همانند شرکتهای هواپیمایی ،ریلی ، زمینی و دریایی و نیز مراکز تفریحی ، رستورانها و نظایر آن در سبد خرید سفر کارت گرفته و یا قرار خواهند گرفت.

آیا می‌توان توسط سفرکارت ملی پول نقد دریافت نمود؟

بر اساس طراحی انجام شده ، سفر کارت قابلیت نقد شدن در دستگاههای خود پرداز (ATM) را نداشته و فقط توسط دستگاه های کارت خوان (POS) تعیین شده در محل های مورد نظر قابل استفاده می باشد.

نحوه دریافت سفرکارت ملی به‌چه صورت می‌باشد؟

کلیه دستگاههای دولتی و نیمه دولتی کشور می‌توانند با انعقاد قرارداد واگذاری(فروش) سفرکارت ملی، ضمن تکمیل اطلاعات کارکنان مطابق قالب بانکی مورد نیاز، که در سایت اعلام شده نسبت به دریافت سفرکارت ملی و ارائه آن به کارکنان اقدام نمایند.

آیا واگذاری و فروش انفرادی سفرکارت ملی برای اشخاص حقیقی امکان‌پذیر می‌باشد؟

در حال حاضر این امر میسر نمی باشد .
طی مراحل اولیه طرح پیش‌بینی‌های لازم جهت صدور سفرکارت انفرادی صورت گرفته است که این امکان با مهیا شدن شرایط لازم از طریق وب سایت سفرکارت ملی به اطلاع هم‌میهنان گرامی خواهد رسید.

آیا صدور سفرکارت ملی هزینه‌ای جهت صدور کارت الکترونیکی در بر دارد؟

صدور سفرکارت ملی جهت کارمندان دولت و از طریق سازمانهای مطبوعشان فاقد هرگونه هزینه مازاد بر شارژ سفرکارت بوده در نتیجه صدور و تحویل سفرکارت ملی بدون هیچ هزینه‌ای صورت می‌گیرد.

آیا مبلغ شارژ سفرکارت ملی به‌طورکامل قابل خرج نمودن می‌باشد؟

تمامی موجودی و شارژ سفرکارت ملی قابل خرج نمودن در مراکز عضو بوده و هیچ مبلغی به عنوان حداقل حساب در کارت نگاهداری نمی‌شود.

نحوه کنترل موجودی سفرکارت ملی چگونه میسر می‌باشد؟

دارندگان سفرکارت ملی می‌توانند با مراجعه به شعب بانک سپه و از طریق دستگاه کارت خوان (POS) موجود در داخل شعب نسبت به کنترل موجودی و حتی واریز وجه جهت افزایش شارژ موجود در کارت اقدام نمایند. قابل ذکر است که در حال حاضر دستگاه‌های خودپرداز موجود در سطح کشور قابلیت شناخت و سرویس‌دهی به سفرکارت ملی را ندارند.
دارندگان سفرکارت ملی از طریق وب سایت سفرکارت ملی به آدرس www.safarcard.irنیز می‌توانند پس از دریافت رمز اینترنتی مورد نیاز، نسبت به کنترل موجودی کارت خود اقدام نمایند.
دارندگان سفرکارت ملی از طریق تلفنبانک سپه به شماره 64099نیز می‌توانند پس از دریافت رمز تلفنبانک مورد نیاز، نسبت به کنترل موجودی کارت خود اقدام نمایند.

استفاده از سفرکارت ملی به‌چه روش‌هایی مقدور می‌باشد؟

دارندگان سفرکارت ملی پس از کنترل موجودی کارت خودو ضمن حصول اطمینان از پذیرش سفرکارت ملی از سوی مرکز گردشگری منتخب، از سه روش می‌توانند نسبت به دریافت و یا خرید خدمات اقدام نمایند:
استفاده از سیستم فروش و رزرواسیون اینترنتی به آدرس www.safarcard.ir .
روش تماس تلفنی مستقیم، ارسال نمابر یا مراجعه حضوری به مرکز گردشگری مورد نظر.
روش تماس تلفنی یا ارسال نمابر یا مراجعه حضوری به ستاد سفرکارت ملی و دفاتر نمایندگی ستاد.

آیا دارا بودن سفرکارت ملی الزام پذیرش از سوی مراکز گردشگری را در بردارد؟

مراکز گردشگری ضمن در اختیار نهادن سهمیه توافق‌شده لازم در طرح نسبت به پذیرش سفرکارت ملی اقدام می‌نمایند، بدیهی است دارندگان سفرکارت ملی پس از انتخاب مرکز گردشگری ملزم به هماهنگی قبلی و ذخیره جا در زمان مناسب می‌باشند.

 نقش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

سازمان به عنوان متولی معرفی طرح سفر کارت ، مسئولیت راهبری کلان این طرح را عهده دار می باشد.
در این راستا سازمان با انتخاب مجری واجد شرایط و توانمند ، مسئولیت عملیات اجرایی سفر کارت را واگذار و تلاش نموده است تا همواره نقش واقعی خود را که همانا هدایت ، حمایت و نظارت می باشد را به نحو مطلوبی ایفاء نموده و از ورود به عرصه های اجرایی اجتناب نماید.
از سوی دیگر سازمان جهت استفاده از سفر کارت ، سازمان نسبت به انتخاب و امضاء تفاهم نامه بامراکز اقامتی و پذیرایی و موسسات ارائه دهنده خدمات گردشگری و مسافرتی اقدام نموده و به ستاد سفر کارت ملی جهت انعقاد قرارداد فیمابین و انجام تعاریف صنفی - صنعتی لازم اقدام می‌نماید.

انتخاب شرکت مجری و انتخاب بانک عامل از مهمترین فعالیت‌های سازمان بوده است.

متولی امور یاد شده در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دفتر برنامه ریزی و توسعه گردشگری داخلی زیر مجموعه معاونت گردشگری کشور می‌باشد.

http://www.stsi.ir

شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی به عنوان مجری طرح سفر کارت ملی، ایجاد شبکه گسترده‌ای از خدمات و محصولات سفر و تضمین خدمات تعهد شده در قرارداد واگذاری سفر کارت با دستگاه های دولتی و ادارات را عهده دار می باشد. هر یک از دستگاه های دولتی و عمومی در کشور می تواند از طریق مذاکره و عقد قرارداد با شرکت مجری و یا هر یک از دفاتر نمایندگی سفر کارت در شهرهای مختلف از خدمات سفر کارت استفاده نماید.

تعاریف صنفی - صنعتی لازم در طرح سفر کارت ملی، انعقاد قراردادهای لازم با مراکز گردشگری اعم از مراکز اقامتی مانند هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمانسراها و مهمانپذیرها،همچنین دفاتر خدمات مسافرتی، شرکت‌ها حمل مسافر، موزه‌ها و نظایر آن برعهده شرکت مجری می‌باشد.

همچنین شرکت مجری ، ارائه خدمات به مشتریان سفر کارت شامل : رسیدگی به شکایات ، انتقادات و پیشنهادات را عهده دار می باشد.

شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی با نیم قرن حضور در عرصه گردشگری کشور و با در اختیار داشتن حدود 60 هتل و مهمانسرا در سراسر کشور افتخار دارد به عنوان مجری انحصاری طرح سفر کارت ملی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انتخاب گردیده و به لطف حضرت حق و همکاری سایر بخش‌ها این طرح بزرگ ملی را از نظریه به عمل و از فکر به واقعت تبدیل نموده است.

www.ittic.com
بانک سپه
پس از انعقاد قرارداد واگذاری سفر کارت بین شرکت مجری و دستگاه های دولتی متقاضی و نیز تعیین مبلغ تخصیصی بابت هر یک از کارکنان دستگاه ، فهرست اسامی تنظیم شده از طریق شرکت مجری به بانک ابلاغ و حداکثر ظرف مدت یک هفته سفر کارتهای درخواستی بدون دریافت هزینه صادر شده و از طریق نزدیکترین شعبه بانک در اختیار هر یک از کارکنان معرفی شده قرار خواهد گرفت.
درصورت وقوع هرگونه مشکلی اعم از فقدان ، از کار افتادگی و یا هرگونه ایرادی که مانع بهره برداری از سفرکارت گردد بانک عامل آمادگی ارائه خدمات مناسب را خواهد داشت.

بانک سپه به عنواناولین بانک ایرانی و با بیش از 1700 شعبه به عنوان یکی از بزرگترین بانک‌های کشور که همواره در عرصه بانک‌داری پیشتاز بوده است افتخار دارد در خدمتی دیگر عهده‌دار امور بانکی و پرداختی طرح بزرگ سفر کارت ملیخواهد بود.

www.banksepah.ir